27 wrzesień

"Nullpunkt" z Estonii zwycięzcą tegorocznego Filmteractive Market

MARKET
Zwycięzcy otrzymali nagrodę HBO w wysokości 10.000 PLN!

„Nullpunkt” jest transmedialnym projektem narracyjnym, który zakłada użycie różnych mediów i wymaga od publiczności aktywności, która pozwala nie tylko zagłębić się w świat przedstawiony, ale także stać się jego częścią. Publiczność może zaangażować się między innymi poprzez książkę, film, blog, grę, piosenkę, konkurs pisarski, serial telewizyjny. Do świata przedstawionego można wkroczyć w dowolnym momencie, co nie wpływa na łatwość zrozumienia historii.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://vimeo.com/66665588

Zwycięzcom gratulujemy!!!

12 wrzesień

Poznajcie finałową ósemkę Filmteactive Market!

MARKET
Eksperci Filmteractive Market wybrali 8 najlepszych z 35 zgłoszonych projektów.

Na Filmteractive Market spłynęło 35 projektów z całej Europy i Kanady. To była trudna decyzja, jako że wszystkie projekty były innowacyjne, dobrze przemyślane i intrygujące. Przez ostatnie kilka dni eksperci zapoznawali się z mocnymi i słabymi stronami każdego z projektów.

Eksperci oceniali projekty według następujących kryteriów:

  • innowacyjność
  • aspekt techniczny/wizualny
  • aspekt rynkowy
  • wykonalność


A oto wyniki – finałowa ósemka:

AudioLink Technologies (Poland)
Deligic (Poland)
Flashback (Denmark)
Genius On Demand (Poland)
Interactive Audiobook (Poland)
MEMBRANE - a touch me cloth (Poland)
Nullpunkt (Estonia)
Syncself (England)


Autorzy ośmiu najlepszych projektów będą mieli okazję zaprezentować swoje prace podczas pichingu na Filmteractive Market i powalczą o nagrodę HBO. To wszystko już 26. września 2013
29 sierpnia

Guru transmediów – Adipat Virdi na Filmteractive 2013.

MARKET
I to w podwójnej roli, jako speaker i jeden z ekspertów na Filmteractive Market.

Adipat Virdi jest uznanym producentem transmedialnym. Jego projekt Searching, finalista Sundance New Frontier Story Lab, ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na przestępstwa honorowe. Adipat założył także portal Transmediology, którego celem jest wymiana doświadczeń twórców, angażowanie publiczności i zarządzanie społecznościami w ramach marek..

Podczas Filmteractive będzie mówił o tym, jak ewoluowaliśmy od opowiadania linearnego do wieloplatformowego i dlaczego jest to dziś istotne dla biznesu. Jako case study posłuży mu projekt Searching, by pokazać jak doświadczenia edukacyjno-rozrywkowe związane z korzystaniem z wieloplatformowego contentu mogą pomóc wyeliminować wymuszone małżeństwa i przestępstwa honorowe.

Jako zapowiedź spotkania z Adipatem Virdim proponujemy artykuł jego autorstwa dla The Huffington Post: Can Storytelling Stop Honor Crimes?
23 sierpnia

Poznaj naszych ekspertów na Filmteractive 2013!

MARKET
W jury podczas Filmteraktive Market zasiądzie 8 ekspertów z 6 krajów europejskich.

Już tylko kilka dni dzieli nas od momentu, kiedy panel ekspertów wybierze 8 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane podczas pitchingu na Filmteractive Market i powalczą o nagrodę HBO. To wszystko już 26. września 2013.

Nasi eksperci to profesjonaliści z branży medialnej, specjalizujący się w różnych dziedzinach. Kierując się swoja wiedzą, doświadczeniem i intuicją, połączą siły, by zdecydować, które z 35 zgłoszonych projektów będą miały szansę zaprezentować się przed publicznością Filmteractive.

A oto nasi eksperci:

Ilze Gailite-Holmberga
Director, National Film Centre of Latvia (Litwa)

Arne Sommer
Head of Filmworkshop Kiel, Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein (Niemcy)

Justyna Troszczyńska
Content Acquisition Expert, Onet (Polska) 

Isa Ostertag
Transmedia Managing Editor, ZDF (Niemcy)

Andres Joesaar
Head of Media Research, Tallin University (Estonia)

Adipat Virdi
Multiplatform Media Producer, Transmediasphere (UK)

Arkadiusz Świerczewski
Investment Director, Warsaw Equity Fund (Poland)

Simon Staffans
Content Developer, Media City (Finland)
08 sierpnia

REJESTRACJA PROJEKTÓW NA FILMTERACTIVE MARKET DOBIEGŁA KOŃCA

MARKET
Ponad 35 projektów z całej Europy i Kanady zgłosiło się do Filmteractive Market.

Nasz dedykowany panel ekspertów oceni wszystkie zgłoszenia i wybierze najlepsze 8 projektów, które będą walczyć o Nagrodę HBO już 26. września 2013 w Łodzi.

Otrzymaliśmy ponad 35 projektów z: Polski, Danii, Litwy, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Serbii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Estonii i Kanady. Napłynęły do nas interaktywne wideo, projekty cross mediowe, filmy dokumentalne online, seriale webowe, a także interaktywne i second screenowe rozwiązania technologiczne. Już na początku września ogłosimy najlepsze 8 projektów. Nasi mentorzy i eksperci, zasiadający z jury, reprezentują następujące instytucje, media i firmy:

National Film Centre of Latvia, Łotwa Filmförderung Hamburg Schleswig-Holstein, Niemcy Onet, Polska ZDF, Niemcy Tallin University | Estonian National Public Broadcasting, Estonia
12 lipca

NAGRODA HBO

za najlepszy projekt Filmteractive Market! Projekt wybierze międzynarodowe jury redaktorów zamawiających i ekspertów audiowizualnych.
MARKET
Wszystkie projekty, które zostaną zaprezentowane na żywo 26. września 2013 podczas Filmteractive Market będą walczyć o Nagrodę HBO o wartości 10 tys. złotych.

Aby wziąć udział w Filmteractive Market, należy zgłosić swój projekt do 31 lipca 2013 roku na adres project@filmteractive.eu. Jeśli Twoje portfolio zawiera interaktywny film, serial internetowy, projekt crossmedialny, innowacyjny format audiowizualny lub rozwiązanie IT, nie zwlekaj i zgłoś się do nas. Najlepsze projekty będą miały szansę zaprezentowania się podczas Filmteractive Market przed międzynarodowym gronem content buyerów i ekspertów audiowizualnych.
29 czerwca

Filmteractive Network – portal społecznościowy dla twórców cyfrowych!

Uruchomiliśmy portal społecznościowy dla twórców audiowizualnych i osób poszukujących ciekawych projektów cyfrowych.
MARKET
Filmteractive Network – wirtualne miejsce z najciekawszymi projektami audiowizualnymi.


W ramach Filmteractive Market uruchomiliśmy pierwszy portal społecznościowy dla twórców cyfrowych i audiowizualnych, a także dla tych, którzy są zainteresowani kupnem i wykorzystaniem formatów audio-wideo.

Dzięki Filmteractive Network twórcy mają możliwość zaprezentowania swoich prac, a także nawiązania kontaktu z innymi artystami oraz profesjonalistami. Filmteractive Network przeznaczony jest również dla tych, którzy poszukują ciekawych formatów i informacji dotyczących rynku audiowizualnego. Zachęcamy do rejestracji.
Granting institutions:
Organisers:
NDPC EU British Council Łódź Promotes Lodzkie Austriackie Forum Kultury
Media Klaster Digital One
Sponsors:
 
Partner events:
Pepsi Onet
HBO
Cross Shareplay Transformat Lab Trans Media
Institutional patronage:
Strategic partner:
Patronage of Honour
Media patronage:
BEO FilmPRO Subvertising Gazeta Interaktywnie MMP MediaRun PURPOSE Radio Łódź SocialPress TelePro TOYA
Partners:
fotochannels is tv Łódź Film Commission MillionYou newspoint PBI StartMoney